2008 m. rugpjūčio 27 d., trečiadienis

Dažniausios techninės klaidos nuotraukose

1. Nuotrauka per tamsi.

2. Nuotrauka nekontrastinga.3. Griūvanti architektūra (atsirandanti dėl neteisingos fotoaparato padėties fotografuojamo objekto atžvilgiu
ar optikos iškraipymų)
4. Kreivas horizontas (ši klaida dažniausia kliūna peizažuose ir miesto vaizduose)5. Nuklydęs fokusas nuo pagrindinio nuotraukos objekto.

6. Peršvietimai/išdegimai. (Peršvietimai/išdegimai - akinančiai balti, be jokios spalvinės informacijos lopai, atsirandantys dėl neteisingo ekspozicijos parinkimo esamoms apšveitimo sąlygoms. Išdegimai ypač krenta į akis portretuose, bei tada, kai jie yra didelio ploto (pvz. dangus). Jau fotografavimo metu reikia stengtis neišdeginti didelių plotų, nes informacija tuose plotuose yra prarandama negrįžtamai.)


7. Horizontas nuotraukos viduryje ar netoli vidurio.

8. Sujudinimas. Nuotrauka gaunasi neryški visame plote, dėl per ilgo išlaikymo ir/ar dėl nestabilios fotoaparato padėties fotografavimo metu.

9. Fotografuojamo objekto sujudėjimas. Dažniausia atsiranda, kai fotografuojami vaikai ar gyvūnai. Problema - per ilgas išlaikymas, judantiems ar galintiems sujudėti objektams įamžinti.

10. Neteisingai parinktas baltos spalvos balansas (WB). Tokiu atveju balta spalva nėra balta.P.S. čia yra tik sąlyginės gairės. visas klaidas galima sąmoningai naudoti vieniems ar kitiems tikslams nuotraukoje pasiekti. klaida nelygu klaidai. tačiau jas mokėti atskirti ir žinoti, kaip jų išvengti, būtina.

Komentarų nėra: