2008 m. liepos 25 d., penktadienis

Patarimai klausimu: Kokį fotoaparatą rinktis

Dažnai susilaukiame klausimo: kokį veidrodinį fotoaparatą patartumėte rinktis? kas geriau Canon ar Nikon? Ką manot apie Nikon D60? ir panašių klausimų. Todėl pasistengsime atsakyti :)

Nuotraukų kokybės prasme visi DSLR yra praktiškai be priekaištų. Jie turi kai kurių niuansų, bet kai fotoaparatą perpranti su kiekvienu iš jų gali daryti puikias nuotraukas. Mūsų nuomone, reiktų pirkti tą fotoaparatą, kuriuo yra patogiausia naudotis.

Todėl, rinktis DSLR reiktų kaip batus. Būtina pasimatuoti. Nueikit į parduotuvę, turinčią didelį tokių fotoaparatų pasirinkimą ir pabandyti jais naudotis. Nežiūrėkit į fotoaparato pavadinimą (idealiausia būtų, jei išvis net nežinotumėt kokį fotoaparatą bandote), megapikselių kiekį, neklausykite ką pasakoja pardavėjas, o liepkite įdėti bateriją, atminties kortelę ir bandyti fotografuoti, keisti fotografavimo režimus, jautrumą ir t.t. Kai kurie DSLR iš kandidatų sąrašo atkris vos paėmus juos į rankas, o kai kurie prie rankos tiesiog prilips ir nebenorėsit su juo skirtis. Palyginkite vaizdą, matomą per vaizdo ieškiklį (tikrai svarbu kai nori matyti ar fotoaparatas sufokusavo ten kur reikia) -- skirtingų DSLR vaizdo ieškikliai skiriasi kaip diena ir naktis.


Parengta pagal supermama.lt foruma.

P.S. puikūs patarimai: Miko Binkio svetainėje

1 komentaras:

A.Maciunas rašė...

Renkantis DSLR visgi siūlyčiau mąstyti ne tik apie pliką aparatą, o apie aparato ir objektyvų (iš dalies ir blyksčių) visumą. Aparatas gali "lipti" prie rankos, bet jei po to negalėsite įsigyti norimo objektyvo (nėra pasirinktai sistemai, per brangus ir pan.), iš jo bus mažai naudos.