2011 m. gruodžio 4 d., sekmadienis

Photoshop pamokos. Kaip paryškinti akis nuotraukoje.

Pradedantiesiems labai įspūdingai atrodo nuotraukos, kuriose esančių žmonių akys tiesiog pritrenkiančio ryškumo ir aiškumo. Šiandien aprašysime vieną iš būdų, kaip galima tai padaryti su Photoshop programa. Aišku, tobuliausia yra ryškias akis gauti jau fotografavimo metu, kad jų nebereiktų ryškinti, bet jei jau nesigavo ar norite spec efekto, galima pabandyti paryškinti šiuo būdu, tik nepersistenkite, per daug ryškios akys atrodys nenatūraliai ir nemaloniai.

1. Atsidarome norimą nuotrauką Photoshop programoje ir išsididiname nuotrauką, kad akys užimtų kuo daugiau vietos ekrane.
2. Pasirenkame "Lasso Tool" įrankių juostoje ir vesdami apie akies rainelę, stengiamės nubrėžti kažką panašaus į apskritimą. Stenkitės nekabinti akies voko, jo paryškinimas labai kris į akis.


3. Tada einame Select>Modify>Feather, kad suapvalintume ir pagražintume mūsų žymėjimo kraštus.

4. Pasirenkame reikšmę"Feather Radius" 5 pikseliai. Spaudžiam OK.

5. Tada paryškiname akies rainelę Filter>Sharpen>Smart Sharpen.


6. Pasirenkame norimas reikšmes. Tai priklauso kokio ryškumo akies norime. Didesnio Radius skaičiaus geriau nesirinkti, stiprės nenatūralumo pojūtis, užteks apie 1. Žaisdami su Amount reikšme gauname norimą efektą. Ir spaudžiame OK.

7. Nužymime mūsų akį Deselect komanda Select>Deselect arba tiesiog Ctrl+D klavišų kombinacija.
8. Pakartojame tą patį su antra akimi.

Ir viskas :)

Patarimas: geriausią kiekvieną akį redaguoti atskiruose sluoksniuose (Layer), taip lengviau sukontroliuosite akių vienodumą ir bus lengviau pakoreguoti, jei kažką norėsite pakeisti nustatymuose. Pabaigoje tik nepamirškite, prieš išsaugant sluoksnius, juos apjungti komanda Layer>Flatten Image.

1 komentaras:

Unknown rašė...

O ta pati galima padaryti su Lightroom programa ?